Dávkování

Tanakan vždy užívejte v souladu s příbalovým letákem. Je určen pouze pro dospělé osoby. Užívá se během jídla.

Dávkování tablet

Dávkování tablet

Při léčbě příznaků kognitivních poruch u starších osob bez porady s lékařem se užívá jedna tableta třikrát denně (ráno, v poledne, večer).
Při léčbě příznaků kognitivních poruch u pacientů s mírným až středním stupněm demence (neurčí-li lékař jinak) činí doporučená dávka 1 až 2 tablety třikrát denně (ráno, v poledne, večer).
Při léčbě závratí a tinnitu (neurčí-li lékař jinak) se užívá jedna tableta třikrát denně (ráno, v poledne, večer).
Tablety se polykají celé, nerozkousané, zapíjejí se malým množstvím vody.

Dávkování roztoku

Dávkování roztoku

U roztoku je při léčbě příznaků kognitivních poruch u starších osob bez porady s lékařem doporučeno užívat jednu dávku (tedy 1 mililitr) třikrát denně (ráno, v poledne, večer).
Při léčbě příznaků kognitivních poruch u pacientů s mírným až středním stupněm demence (neurčí-li lékař jinak) se obvykle užívá 1 mililitr roztoku třikrát denně nebo 3 mililitry roztoku dvakrát denně.
Při léčbě závratí a tinnitu (neurčí-li lékař jinak) je doporučen 1 mililitr třikrát denně (ráno, v poledne, večer).
K odměření dávky používejte kalibrovaný dávkovač, který je součástí balení. Každá dávka roztoku se rozředí v cca 1 dcl vody a takto naředěný roztok se vypije.
Pokud si dávkováním nejste jisti, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Kdy se projeví účinek léčby?

Účinek léčby se projeví zpravidla po 2 až 4 týdnech užívání Tanakanu. Pokud se vaše příznaky zhorší nebo nezlepší do tří měsíců, vyhledejte lékaře. Bez porady s lékařem neužívejte Tanakan déle než tři měsíce.


Nahoru